Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi etkisi şu şekildedir: ozonun neden olduğu oksijen içeriği artışı hücrelerde enerji üretiminin artmasına neden olur. Yaşlanma sırasında kandaki ve dolayısıyla dokulardaki oksijen içeriği azalır. Sonuç olarak bağışıklık sistemi zayıflar.

Ozon terapisi, insan vücudunun doğal iyileşme gücünü, enerji tedariki ve iyileştirme yoluyla artırır, ayrıca bağışıklık korumasını arttırır, kanlanmayı destekler ve iltihapları önler. Ozon tedavisinin bir sonucu olarak, antioksidanlar ve serbest radikal alıcıları uyarılır ve aktive edilir (COD enzimleri, Katalaz glutatyon peroksidaz ve redüktaz) ve vücudun antioksidan kapasiteleri artar.

Ortopedideki endikasyonlar aşağıdaki gibidir: her şeyden önce, örneğin, artrit ve reaktif artroz, kas gerginliği, miyogeloz ve tetikleyici noktalar, damar hastalıkları ve yaşlanma süreçleri gibi iltihaplı süreçler vardır. Artroz durumunda tıbbi ozonun anti-enflamatuar etkisi, immün yanıt modülasyonu ve kıkırdaklarda hücre içi metabolizmanın aktivasyonu için intraartiküler uygulama yoluyladır.